Gravity ir soundboys (edit, marked for deletion)

Ėjau į tūsą, nes tikėjausi išgirsti kažką labai įpatingo, esu dirbęs ir šen ir ten su garsu ir tikrai įsivaizduoju kaip turi skambėti geras garsas. Esu girdėjęs kaip skamba pilnai analoginė sistema, nuo plokštelės iki kolonėlės ir to, net negali lyginti su skaitmeniu (mano nuomone). Vienu žodžiu gravity buvo visiška tragedija, grojo nuo 12 absoliutų mėšlą kurio aš kaip mobilaus melodijos nesidėčiau ir priešui nesiūlyčiau klausyti, garso sistema buvo visiškai šalta ir skaitmeniškai negyva, garsu nebuvo vienodai padengta net visa šokių aikštelė, viduriniai dažniai buvo kažkur priekyje ir tylesni, kai bosas vaiksčiojo pilnai po kūną, išgirdus vokalą supratau kad seniai girdėjau tokią prastą garso sistemą – jokios lokalizacijos, jokio vokalo gyvumo. Nors buvo sudėta garso tiek daug, niekas iškyrus visiškai nesveiką boso kiekį nerodė jo kiekio, gale šokių aikštelės garso net labai trūko, ne boso bet vidurių ir aukštų dažnių. Aš asmeniškai nelabai tikėjau kad taip visiškai šūdinai ir nekompetetingai galima sureguliuoti garso sistemą. Pasakos iš rūsio vyno dnb rūsyje garsas buvo daug geresnis, geriau paskirstytas spaudimas, mielesnis ausiai ir šalia kolonėlių buvo galima susišnekėti daug lengviau nei G. Kiek mažai pastangų reikia susišnekėti rodo garso kokybę. Kas iš to garso, kuris nors ir judina nosį ausis plaukus ir visą kūną, yra visiškai šaltas, skaitmeninis, nenatūralus, net nepanašus į studijinį, iškraipyta dažnių juosta ir muzikos parinkimu kuris verčia vemti ir niekada jo neprisiminti. Tai buvo pademonstravimas kad shit controls shit out, nepadės net pati geriausia garso sistema jai tu nežinai ko nori, kas yra malonus ir šiltas garsas ir kad galia visiškai nerodo kokybės ji rodo kaimiškumą (kaip tiuninguotas mašina klykianti savo super varikliu mieste ant 70 km/h) neišprusimą, subtilumo trūkumą ir visišką tragediją kokios aš net košmare nesapnavau. Tai buvo technologinis skaitmeninės šaltos galios demonstravimas kuris nieko bendra neturi su muzika, man įdomu kaip per jų sistemą skambėtų klasikinė opera (šūdinai) vokalinis electro (šūdinai), tai buvo slepiama po specialiai tokioms sistemoms skirtos muzikos kauke kuri skamba įspūdingai Kai garso yra daug. Kiek skaičiau ten vėliau atseit geriau buvo nors aš tuo asmeniškai nelabai tikiu, męs ten iškentėm valandą ir nei man nei keturiems mano kolegoms kurie yra buvę ne vienoje dešimtyje įvairių vakarėlių šis garsas paliko neišdildomai siaubingą ir blogą įspūdį.
Išėję ir nuėję iki Bruce lee mes šokom prie dviejų mažyčių gana prastų kolonėlių ir mažo sūbuko, todėl kad, net ten muzikos parinkimas (pop+everything) ir skambesys buvo šiltesnis (beje vokalas skambėjo geriau nei G).

Tai buvo pats prasčiausias garso pristatymas kokį aš esu girdėjęs, http://soundboys.lt/ pasišiko taip kad net nesitiki kad taip pasišikti galima turint labai gerą garso sistemą, tai dar kartą parodo kaip jie patys ir sakė kad garso kokybė priklauso ir nuo muzikos parinkimo ir nuo garso režisieriaus ir garso sistema tikrai nėra nei pirmoje nei antroje vietoje. Esant gerai muzikai, neblogai garso sistemai ir šokančių žmonių gaujai vakarėlis pavyks daug geriau nei pasistačius technologinį monstrą kurio valdyti nelabai mokama, parinkus kažkokią neaiškią muziką ir išsireklamavus tipo gerą garsą. Geras garsas tai šiltas garsas, vokalas kuris verčia dairytis ir ieškoti gyvo atlikėjo, bosas kuris pakankamas, o ne tiek iškeltas kad skamba nenatūraliai ir keistai. Gal jeigu jie būtų groją techno visa tai būtų pasislėpę ir ne taip badytų ausis. Kiek mačiau išeidinėjom ne męs vieni, mačiau šokančius tik garso maniakus ir daug nesuprantančių kas vyksta.  nelabai net tikėjau kad galima taip nusivilti būtent garsu, beje apšvietimo buvo praktiškai nulis, o tai irgi labai svarbus gero vakarėlio ingridientas. Jai šie žmonės norėjo pademonstruoti kokia nuostabi jų garso sistema ir kokie jie nuostabūs garso režisieriai reikėjo paleisti ir techno ir pop ir metalo ir operos ir hardcoro, žodžiu visko po truputį kad pademonstruoti savo galimybes, deje buvo pademonstruotas tik visiškas neįgalumas elgtis su dideliu garso kiekiu kuris gali stovėti lauko festivalyje (ir stovėjo ir skambėjo daug geriau). Trumpai tariant jokiu būdu negali samdyti šių vaikinų ir imti iš jų l acoustic, geriau jau kreiptis į kitus visiems žinomus šios aparatūros nuomotojus. Ne veltui STS garsėja neprofesionalumo, kiek žinau jie dar sugeba pastatyti scenas ir beveik nieko daugiau.

——————————————————————————<8lga>————————————–

gal per sūriai čia aprašiau.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

16 thoughts on “Gravity ir soundboys (edit, marked for deletion)”

Mastodon