Išprotėjęs gruodis

Kasdiena bėga ramiai, padarytos kelios klaidos pirkiniuose. Kaip visada geriau ilgiau rinktis, ramiai, daugiau įsiskaitant, domintis tuo ką perki, nei nusipirkti mva monitorių, o ne amva. Dabar kiekvieną kartą įjungtas monitorius gąsdina, kad jei paliksi statinį vaizdą ilgiau nei 30 minučių galimas burnin – išdegimas matricos, jo -fuck (pasirodo čia tik pradžioje naudojimo, daugiau to pranešimo neberodo, ir niekur instrukcijoje apie tai neparašyta, tai be reikalo čia nervavaus). Xiaomi Mi Band 5 pasirodo vos didesnė nei trečia ir mano faina metalinė apyrankė naujajai netinka, nors ebay pardavėjai rašo kad jų apyrankės tinka 3,4,5 Mi Band’ams. Plius kompas nebepažadina išjungtų monitorių, užstringa ir persikrauna – labai nemalonu, bet manau kažkaip atrasim sprendimą (sprendimas registry hack:

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\GraphicsDrivers]
“TdrDelay”=hex(b):08,00,00,00,00,00,00,00

visa šita į failiuką su .reg pabaiga ir pridėti prie registro – vuolia, problemos kaip nebūta).

Naujų AMD procesorių ir vaizdo plokščių nematyti net su žiburiu (https://www.extremetech.com/computing/318114-every-cpu-gpu-and-console-debut-this-fall-was-effectively-a-paper-launch) – nei LT nei pas vokiečius (tik 5600x už 437€, skyteche yra 5900x už 690€), o ir senieji neblogai pabrangę, mano 2700x procesorius vietoj žemiausios maždaug 180€ kainos dabar pas vokiečius už 244€, trečios kartos amd procesorių irgi kainos labai išaugusios, pas mus skyteche 3950x kainuoja 756€ o Vokietijoje jau 997€ aiškus pelnas vienas du. Kainos naujausių nVidia plokščių tai pat nesveikos: ką tik išleista 3060Ti kurios msrp 400$ pas mus kainuoja virš 700€. 3070 kurios msrp 500$ kainuoja virš 800€. Ir taip dar bus tikrai ilgai, visi gi namie, daugelis nori geiminti, pinigų lieka į valias kai klubai ir daugelis kitokių malonumų užraukta. Aiškiai matau, kad man PC atsinaujinti tikrai nereikia, savo procesorių išnaudoju tik gamindamas HDR nuotraukas, arba šiaip dirbant su nuotraukom, dažniausiai apie 20-40% cpu išnaudojama visai krūvai dalinimosi programų ir naršyklei. RAM 64GB yra gan smarkus overkill, bet kad ir dabar rodo kad naudoja 34GB, tai kaip ir riba 32 perlipta, šiaip win man rodo kad net beveik tušti naudoja apie 7-10GB operatyviosios atminties. Vaizdo plokštė RX590 tikrai pakankama ir 4k ekranui ir tiek kiek aš žaidžiu, tempia ir GTA V ir Witcher III ant 4k, tik nepilnai 60fps bet aš ne ant tiek ištvirkęs kad man to labai reikėtų, o MTGA velka puikiai ant 60fps ir šiaip žaidimų krūvos nežaistų senų ir čia galima kibti ilgam, bet vėl visai netraukia geiminimas, norisi kažką vertingesnio daryti, kad ir skaityti knygas.

Perklausiau paskutinę Pelevino knygą – labai gera, labai stipri, patenkintas kaip rublis ir atsigavęs, perklausius beveik katarsis ištiko, ant kiek gera pabaiga – netikėta, graži ir liūdna ir teigiama, užkraunanti. Laukia Murakamis ir dar daug nupirktų ir neskaitytų, arba net duotų perskaityti bet suvalgytų tik iki pusės.

Kasdien namie sukasi muzika, būtent Laurent Garnier PBB internetinis radijas: geriausia ką esu radęs per tiek metų internetinio klausymo, gal tik jau nugrota ji, gan daug gabalų moku mintinai, bet archyvas milžiniškas jos, vis paduoda kažką naujo, ar seno negirdėto. Nusipirkau naują Com Truise albumą: https://comtruise.bandcamp.com/album/in-decay-too irgi labai geras klausalas, turi šitas čiūvas pagavęs nuostabų stiliuką ir pradžiugino visiškai šita savo dovana, dar nusipirkau: https://planetmu.bandcamp.com/album/planetm-25 čia tiesiog norėjau paremti šitą leiblą, o ir pats albumas neblogas, tikrai rinktinis, dar preorderinau: https://homesick89.bandcamp.com/album/isolation-tape išeis gruodžio 11, suintrigavo kad kūrybos procese dalyvavo AI, norisi paklausyti, nes šis bičas tikrų perlų yra padaręs, tokių kaip: https://homesick89.bandcamp.com/album/burnout-2099-ep. Toliau kasdien siunčiu muzikos naujienas iš piratų rarbg ir dalinuosi toliau per soulseek’ą ir airdc++, reiktų pradėti ir tuos rinkinius klausyti, bet kur tu suvalgysi kasdieninį apie 5GB mp3 mišinį vien techno ir elektronikos, nekalbant apie kitus stilius. Kompas ciksi sukdamas HDD ir mane tai vakare prieš užmiegant labai ramina, jautiesi kad kažkam reikia tavo sukauptų muzikos lobynų.

Savijauta tai buvo labai gera, pasilikęs tik depakiną tris kart dienoje, propranololį mušt pulsui kuris jau nebesuprantu nuo ko toks aukštas būna, bet dvi pusiukės jo per dieną apmažina, kas yra tikrai gerai, tai pat kas dvi savaites leidžiuosi cisordinolį – tiesiog dėl visa ko. Šį kart susileidus cisordinolio jaučiuos siaubingai: labai nemalonus slopinimas, nuovargis, sunkumas, kūnas lyg ne mano. Turbūt jau nereikėjo leistis. Po keturių dienų nuo susileidimo lyg geriau, miegas vis tiek ne ant tiek kokybiškas koks būdavo, nemalonūs sapnai ir jų labai daug, bet bent energijos yra, kai ją keli milžiniškais kiekiais kofeino, daugiau tikrai nesileisiu cisordinolio, nebent būsena prastės.

Žiema man sunkus metas, daug tamsos, gali labai staiga nuotaika kristi į paranoidinę ir psichotinę, kol kas to nevyksta, gal ši žiema bus lengvesnė, naudoti anei marijos anei alkoholio, mdma, ar kokaino visiškai nenoriu. Kaip tik noriu būti blaivas kuo ilgiau ir išnaudoti laiką galutinai teisingai, mokytis, skaityti, kurti, nelaukti savo akimirkos, bet pačiam ją pradėti ruošti. Nešiojamas kristalas kišenėje ramina, net nebereikia nervintis, kad esu be antros pusės – atėjo supratimas kaip realiai seksas arti – per tinder, kitus būdus susipažinti. Kai mm užsiminiau kad gal ir visai norėčiau gyventi atskirai, ir gal net susirasti merginą ji atsakė paprastai: kam tau daugiau problemų. Teisi kaip ir dažniausiai, reikia pirma pačiam susitvarkyti su savo vidum ir priklausomybėm ir po to tikriausiai net nesinorės ieškoti moters, bus ir taip viskas gerai. Atskiras būstas gal ir gerai, bet kai pagalvoji kiek tai pinigų kainuotų kas mėnesį tai tikra nesąmonė, geriau pasitaupyti ir sodą pabaigti įsirengti: vanduo kanalizacija, kapsulė vietoj krosnies, apšildytas antras aukštas ir nuostabi vieta būti, rami, su bevieliu 4g ryšiu iki namų PC per laptopą, ko daugiau bereikia. Tik kad aš visai taupyti nemoku, pajamos nedidelės bet nepasilieku nei kiek ir dažnai sulaukiu pensijos jau visiškai tuščias, dabar kažkaip keistai, trys dienos likę, o dar turiu 17€ ir 20€ kabančių – gražintų už Malwarebytes kuris pasidaręs visiškas š skanuojantis usb srautą ir stabdantis kompą.

Kokie mano planai? Dar vis kabo 234.lt pavertimas puslapiu apie mokėjimo korteles, kasdienės dvi nuotraukos pro langą balkoną į savo grupę FB.

Kasdien noras atrasti kažką naujo, kasdien sapnai, lėkimas į neatspėjamą ateitį keistą, kas bus, kaip bus, kada ramiai vėl viskas plauks. Reikia tikėti kad karantinas sukurs ir kažką gero, ne tik perkraus globalius tiekimo kanalus, uždarys barus, neleis išsinuomoti sodybų linksmybėm, ir apriboti mašinų parkavimo vietas prie prekybos centrų.

Aš plaukiu į naktį – dieną miegojau gan daug, dabar arbatinuos su muzika. Mano nuotraukos:

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Mastodon