Log, bandau

Ilgai nerašiau, vakar vėl buvau bekyląs į paaštrintą būseną, tai žinoma prasidėjo nuo nemiegotos nakties. Visiškai negalėjau užmigti, mintys sukosi verpetais šaudydamos tai į praeities nebereikšmingus įvykius, tai į ateities variantus, tas mitingas aš pats prieš save. Ryte sėdint prie interneto skaitant šį straipsnį:

https://www.theguardian.com/society/2019/apr/30/busting-the-myth-that-depression-doesnt-affect-people-in-poor-countries
Kelios ištraukos:

At the end of 2016, Chibanda published the results of a randomised control study in which he assigned 573 patients either to a bench or to a better version of usual care, including antidepressants when necessary. After six months, 50% of patients in the non-bench group were still depressed, while only 14% of friendship bench patients were.

Now he has come halfway back around: you need both. About 80% of depressed people everywhere, Patel said, need only what he called a “hope intervention” – someone to guide them through self-help. That could be as little as a single session of counselling with a lay health worker. But it is also necessary to sit and talk to trusted friends in a circle. It is necessary to take a crochet hook and fashion old videotape into something that can allow you to feed your children.

Aš pravirkau, tai man aiškus ženklas kad reiktų išgerti vaistų: sąmonė per daug įtempta ir jautri. Išgėriau 1/4 klonazepamo. Kažkiek dar pasėdėjęs prie pc, supratau kad ir to daryti nebereikia, pc – ypač socialiniai tinklai gali dar labiau pabloginti būseną. Tai priguliau pabandyt pamiegot ir užmigau keturiom valandom, pabudau vistiek dar nesavas, tai pastebėjo ir artimieji (pagreitėja kalba, užsidegusios akys, prakaituojantys delnai). Vakare dar išbėgau pas draugą, senosios priemonės – žolės. Atgal ėjau pėškom per lietų. Visas jau labai neramus ir suprantantis kad reikia išsimiegot tai tikrai.

Jau gal tris mėnesius nebuvau gėręs olanzapino ir nesileidęs cisordinolio. Išgėriau olanzapino 10mg, užmigau labai greitai, bet pabudau labai anksti jausdamasis sunkus. Po tiek laiko be vaistų iškart pasijuto tas smarkus sodinimas – raminimas – atjungimas. Pabuvęs kelias valandas prie pc ir dar patraukęs thc nusprendžiau vėl atsigult ir pramiegojau iki 1300. Tikrai gerai suveikė vaistas.

Pabudau sunkus, bet paaštrinta būsena jau atitolinta. Ačiū Dievams kad yra vaistai nuo beprotybės. Ruduo sunkus laikotarpis, kaip tik praeitais metais panašiu laiku buvau patekęs į ligoninę. Brrr net baisu prisimint kaip tada nuplėšė.
Pastaruoju metu skaičiau-klausiau pora labai gerų knygų. Pelevino naujausia labai nebloga, pirmas apsakymas kaip aukojama Dievams tikrai šiurpus – užas. O ilgiausias apie meme warfare tarp rusijos ir usa kabina giliai ir gerai, kaip visada puikiu jo stilium. Straipsnis apie tai anglų kalba:

https://www.themoscowtimes.com/2019/09/12/pelevins-new-novel-plays-with-us-russian-culture-wars-a67267

Ir klausiau naujausias Sorokino.
https://ast.ru/book/normalnaya-istoriya-844102/
ir
https://ast.ru/book/belyy-kvadrat-837216/
šitos dar nebaigiau, pats apsakymas belyy kvadrat tikrai šiurpus, gaila tikrai ne visus žodžius supratau klausydamas.
Nusipirkau raspberry pi4 4GB, puikiai veikiantis kompiuteriukas, dar jam paėmiau aušinimo korpusą su ventiliatoriais iš kinijos. Galvoju ant jo užkrauti kokį web puslapį. Senai planas galvoje kirba padaryti rimtai savo centrinę patirties vietą, bet ne virkavimus o realią patirtį, vaistų-narkotikų aprašymus, resursus kuriuos radęs.
Vėl prisijungęs prie FB ir Insta, vėl kirba noras išsitrinti, kad labiau susikaupt ties kažkuo naudingesniu. Gal net ne noras išsitrinti, o mažiau, arba visai jų nesukti (tos prakeiktos ruletės). Pradėti naudoti kuo sąmoningiau. Kažkaip laikų liga baigia praeiti kai gavau kelis kartus po šimtą jų už debiliškus boomer komiksus pvz:

Grupė vadinas why are boomers so obsessed with genitals
grupės galima sakyt herbas šis džiaugsmas-liūdesys (pagrindinis ten emoji – verkiantis veidukas)

Žodžiu beprasmybė visiška.
Čia daugiau apie šitą stilių:

Kaip pasaulis greit pasikeitė į man sunkiai besuvokiamą bet svajotą. Korporacijos kurias mylėjau ir tikėjau virto monstrais tokiais kaip Google. Sekimo kapitalizmas… gera ištrauka iš knygos apie tai:

Kol kas dar nepakeičiau naudojamo gmail, bet vėl naudoju firefox, bandau ieškoti per qwant galima naudot ir duckduckgo. Bet kas tikrai neramina, tai kad pilnai nuo google pabėgti nebeįmanoma. Bent youtube neturi jokių konkurentų savo didžiuliai duomenų bazei. Ir tikrai kartais reikia ieškot ir per google.
Tai pat Microsoft Windows veikia vis prasčiau ir prasčiau, atnaujinimai vis kažką pagadina. Dabar mano jaučiamos bėdos: langai išsimėto po monitorius kai jie pabunda iš sleep. Aš naudoji tris monitorius su skirtingom rezoliucijom vienas iš jų 4k Samsungas U32J59x, jaučiu nuo jo ir problemos (ant jo vienintelio scale 150%) jis labai ilgai pabudinėja (ilgiau nei mano senoliai monikai) ir matosi kad pradžioje rodo keturis fullhd screenus ant jo). Ir šiaip man visai nepatiko jis, nusipirkau už 300 dabar paimčiau panašų su HDR šitas tik su 10bit spalvom ir freesync. Labai nepatogus valdymas, reikia užkišti ranką už jo kad pasiekti valdymo svirtelę. Bet spalvom patenkintas, nelabai didelis skirtumas nuo senolių monitorių bet yra.
Kita problema vis nulūžtantis action centre. Dar ir atidarant explorer kartais jis užgliučina ir labai ilgai kraunasi, parestartinus patį explorer viskas tvarkoje.
Pradėjau žaisti! Kiek daug metų neprisiversdavau net pabandyt, bet MTG Arena užkabino, kaip gi kitaip, gi šitą kortų geimą aš dar vaikas žaidžiau, vos ne 12 pradėjau berods. Bet jis buvo ilgai užmestas, nes pirkti tikras kortas brangoka. Dabar gali ant kompo sau ramiai dėliot, žinoma jis irgi ale pay to win – gali leist babkes ant kortų, o jos išeina vis naujos, vis reikia keisti savo kortų kaladę kad galėtum laimėt. Bet šiaip puikus geimas, mano draugas irgi sėdo ant jo, dar rimčiau nei aš 🙂
Ir todėl kad žaidžiu šitą geimą negaliu bandyt pabėgt į linux, bandžiau tai kelis kartus, kol dar nežaidžiau, bet vis susidurdavau su problemom. O perjunginėti jų nelbai norisi dėl veikiančių 24/7 mano transliacijos centro veiklos: 10TB pasharintos info, ripinamų radijo stočių, veikiančių dviejų anoniminių rūterių.


Dabar jaučiuosi nuostabiai, pilnas energijos, norintis daryt, nebijantis. Mažiau vartot, daugiau kūrybinio output norisi, mažiau rūkyt žolės, naudot alko ir cukraus (vieno žmogaus potyriai atsisakant cukraus: https://getpocket.com/explore/item/how-giving-up-refined-sugar-changed-my-brain )
Ir taip, atsisakyti labai sunku, man daktarė net kažkada rekomendavo, jei labai sunku ir plešia, tas breakdown šalia, pakramtyti, tarp dantų griežiant, cukrų (!!!) gal jo trūkumas tikrai pavojingas.
Nusipirkau bilietus į Rygą ir Varšuvą. Abu pirmyn atgal už 18€. Važiuosiu tikriausiai vienas, nes nelabai ir belikę su kuo, tikiuosi bus geros kelionės, gi nauja aplinka ir yra arčiausiai haliucinogenų poveikio jų nevartojant 🙂 Tai žinoma labiau galioja važiuojant toli į nepažįstamus kraštus pas visai kitas kultūras.




Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Mastodon