Norint turėti reikia ne tik norėti

Kas norit turėti pakelkite rankas! hmmmm. berods nori turėti visi, aš irgi noriu kažkiek turėti. Tikriausiai svarbiausias turėjimas yra sava erdvė, kurioje galioja mums suprantamos taisyklės ir yra saugu nuo aplinkinių ir aplinkybių (tokių kaip lietus, šaltis ir vėjas). Turėjimas dažnai nueina per toli, žmogus nori turėti ramybę o perka daiktą, lyg daiktas galėtų suteikti jam ramybę, arba perka per daug maisto, lyg dabar persivalgęs geriau iškęs mitinį badą ateityje. Aš turiu labai nedaug, bet neturiu svarbiausio – ramybės. tikriausiai todėl kad lietuvoje kažkokiems piktiems žmonėms kažkokiu būdų reikalinga kad aš ir daugelis panašių į mane jaustų baimę dėl ateities dėl krizės dėl savivalės ir pvz prie katedros jau seniai seniai neapšviesto parko. Aš negaliu suprasti kodėl parkelis skendi tamsoje? Gal tu gali man tai paaiškinti? Aš galiu pabandyti:

Ramybė tai žinojimas kad pasaulio ir manęs paties (sudėtingai bet) kitimas vyksta reikiama ir teisinga linkme.

Ramybė Pasaulyje vyrauja bendras suvokimas ir supratimas apie tai kas yra gerai o kas ne.

Žinojimas kad prieš blogį ir netvarką bus kovojama, bus kovojama už tave jai tave nuskriaus.

Kodėl lietuvoje taip nėra?

Žiniasklaida specialiai tik sudaro įspūdį kad yra kovojama parašydama (ar parodydama) problemą, bet nesiimdama tolimesnių veiksmų, tokių kaip kreipimasis į atitinkamas institucijas, skundų rašymas ir nuolatinis informavimas apie problemos sprendimo eigą. Žiniasklaida kažkodėl koncentruojasi ties super wow aukštom problemom ale visur esančia baisia korupcija. Nesiima aprašyti kad ir blogai sureguliuotos sankryžos, ar neveikiančio apšvietimo. Žiniasklaida turėtų užsiimti problemų sprendimo monitoringu, o ne vien juodo purvo kasimu iš tos pačios duobės metant purvą atgal ir vėl kasant.

Turėtų susikurti iniciatyvinės piliečių grupės kurios savo dantimis ir nagais gintų jiems aktualią erdvę nuo korupcijos, blogio ir tyčinių blogų sprendimų.

Aš norėčiau būti tokios kovos dalis.

Lietuva tada atsigautų ir žmonių veiduose pražystų šypsenos.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

3 thoughts on “Norint turėti reikia ne tik norėti”

Mastodon