Vakar klausiau

Elektroninė muzika gali būti nuostabi savo gilumu, tai įrodė ir Dj Hell ir Laurent Garnier ir daugelis kitų. Vakar klausydamas tikro gyvo korg ir ritmo mašinų, boso linijų ir visokios kitokios velniavos kurią galima išgauti keturių elektroninių prietaisų ir mikrofono pagalba. Klausant norisi šokti, muzika tokia tanki, kad norint išgirsti visas jos sudedamąsias dalis dalį reikia išjungti. Tai ne DJ’aus darbas kuris tik maišo jau sukurtus dalykus, tai kūryba gyvai, nuolat kitokia, vis kintanti. Tokiai muzikai reikia daug garso, jos nesigauna klausyti tyliai, reikia šaltų LED šviesų ir karštų atlikėju kurie mano akyse jau gimsta ir Lietuvoje. Vienintelė problema, kad jų muzika gali likti nesuprasta.

Aš jau seniai nebespėjo perklausyti visko kas atsiranda elektronikos muzikos padangėje. Prisimenu kaip pradėjau klausyti electro, electroclash muziką, tada ji buvo nepopuliari, bet gana greitai ji tapo praktiškai POP muzika, iš jos buvo paimta beveik viskas. Dabar man labai patinka “gilus technologinis namas” iš http://www.deepmix.eu/ jis niekada netrukdo, plaukia lygiai ir anksčiau ar vėliau priverčia judėti ir šokti. Gaila Vilnius tikrai mažas miestas ir čia tikrai neatsiras vien tokią muziką grojantis klubas, kokteilių baras, ar tiesiog kabakas.

Amon TobinAphex Twin,  µ-Ziq, Black Strobe, Don Johnson Big Band, Hell, Ivan Smagghe, James Zabiela, Knife, The, Laurent Garnier, Miss Kittin, Mr. X & Mr. Y, Tiga, ir daugelis daugelis kitų kurie iki šiol stebina savo sugebėjimais, kai kurie neišleido nieko naujo gana seniai, bet tai ką išleido yra nuostabu. Turėdamas didžiulę muzikos kolekciją aš galiu nuolat joje rasti kažko naujo ir negirdėto, reikia tik noro išgirsti kažką naujo, kažką gražaus, kažką genialaus. Kažkada popiežius Jonas Paulius rašė kad tikras menininkas nuolat kuria dievo paveikslą, o grožis tiesiogiai susijęs su gėriu. Aš tuo tikiu ir laukiu kada baigsis naujumo vaikymosi mada ir žmonės patys pradės ieškoti perlų, kurių tiek daug muzikos istorijoje, kada nustos žiūrėti ir MTV ir galvoti kad jiems rodo kažką aukščiausio lygio ir super nuostabaus. Dauguma dabartinės POP muzikos tai geros kopijos to kas jau seniai sugrota ir dažnai geriau nei dabar, su daugiau energijos, su idėja. Menas tikrai sunkiai kuriamas už pinigus. Menas turi būti visų privilegija, reikia tiesiog ištiesti rankas, pora kartų spustelti pelės mygtukus ir nuostabios muzikos lobynai gali plūsti į jūsų kompiuterį, sukelti naujas mintis, naujus potyrius, ar tiesiog leisti atsipalaiduoti ir panirti į sapną. Dauguma muzikos kurią aš klausiau ir klausau yra gana pikta ir juoda, tik dabar aš atrandu kitą muzikos pusę. Vis atsiranda naujų stilių, bet dažnai stilius apriboja save, todėl aš sakau kad daugiausia klausau elektroninę muziką, į kurią įeina ir hiphopas ir electro trash punkas ir IDM ir daug daug daug skirtingų atspalvių, greičių, instrumentų ir vokalų. Aš niekada neleisčiau sau apsiriboti vienu stiliumi, man patinka ir klasikinė ir šiuolaikinė klasikinė ir sintezatorių klyksmas ir geras 300bpm greitis, visa tai turi kažka savito. Apsiriboti vienu stiliumi ir neįleisti nieko naujo tai tas pats kas skaityti tik meilės romanus ir detektyvus o visam kitam sakyti: man nepatinka. Geras menas turi patikti. Todėl jis ir vadinamas geru. Kažkas visada pakyla virš masės, atspėja kryptį, parodo tai kas dar nerodyta, bet jie nebūna populiarūs iškarto arba apskritai.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

One thought on “Vakar klausiau”

Mastodon