Psichozei NE!

Pačiu laiku vėl pradėjau naudoti vaistus ir berods gavosi sulaikyti ateinančią psichozę. Dar viskas nepilnai atsistatė, miegu tikrai per mažai, vakar ir ryte ir vakare bandžiau ašarotis nuo suvokimo ir pykčio. Bet šiandien rytas daug geresnis nors miegojau tik apie 4 valandas, bet jau įtampa smarkiai sumažinta. Padėjusi vaistų kombinacija:

  • Olanzapinas – 10mg kas vakarą, paliekant papildomus 10mg kritinei situacijai. Arba 20 iškart iš vakaro (man tiek jau buvo per daug). Šis vaistas yra kaupiamasis, reikia gerti nuolat, o aš padariau klaidą ir tris mėnesius jo nevartojau – būčiau bent kas tris dienas išgėręs po 10mg, daug lengviau įveikčiau paaštrėjimą.
  • Cisordinolis – injekcija tik pajutus kylančią būseną, energijos antplūdį, po 10 dienų antra, po to po dviejų savaičių, tada dar retinamas iki mėnesio. Tai irgi antipsichotinis vaistas tik senesnės kartos.
  • Depakinas – tris kart dienoje po 500mg (šito vaisto dozei paskaičiuoti reikia tyrimų), apie jį nerašiau dar, tai nuotaikas reguliuojantis vaistas, tada jos mažesne sinusoide vaikšto
  • Parkopano – viena tabletė ryte, kelia tonusą.
  • Klonazepamas – 1/4 jei vyksta trumpi breakdown’ai (kažkas trigerina iki drebančios lūpos, ar net ašarų), šio vaisto tai pat dar nesu aprašęs, tai vienas stipriausių raminamųjų su labai dideliu pripratimo potencialu.
  • Xanaxas – 0,25mg – 0,5mg (čia irgi jei jau kritinė būsena, ašaros, drebulys)
  • Melatoninas – 3mg kas vakarą, nereceptinis, padeda geriau miegot, geriausia pirkti iš ebay pardavėjo iš Lenkijos – gaunasi daug pigiau nei LT vaistinėse (pas mus čia tik po 1mg būna).

Mano vaistų kombinacija yra labai didelė, jei liga ilgai nesergat, tikrai turėtų užtekt jūsų pagrindinio antipsichotinio vaisto ir kažkokio raminamojo + melatonino, ir žinoma nepasidavimo tai nešančiai aštrumo bangai, bent gabaliuko kritinio mąstymo suvokiant kas vyksta.

Dar žinoma bandysiu ir dienos metu nusnūst.

Buvimas paaštrintoje priešpsichozinėje būsenoje labai įtraukiantis. Pradeda atsiverinėti atmintis – daugel metų užmiršti prisiminimai iškyla. Pagreitinta šneka, paaukštintas tonas. Galva veikia kaip užturbintas procesorius. Juokas, jei viskas gerai (vakar tikrai prilinksminau draugus savo pasakojimais ir pastebėjimais) ir ašaros jei info inputas iš medijos yra neigiamas, plius tai labai paaštrina mano paties mėgstama muzika, jei ji irgi agresyvi arba žodžiai man jautrūs, atkreipkit dėmesį jei bandot atsukti kuo daugiau garso – irgi požymis. Geriausia aštrios būsenos, kol nemokama jos sukontroliuoti, visiškai atsisakyti interneto, ypač soc tinklų (paskelbti apie savo būseną manau galima – jei pasitikima draugų ratu, bet sukti jos ruletę – skaityt feedą, geriau tikrai nereikia), bandyt eiti pasivaikščiot – jei tai nekelia diskomforto, pati aplinka bus kažkiek magiška, ryškesnė ir pradės matytis tam tikri “glitchai” – į juos irgi reikia kreipti kuo mažiau dėmesio, galima pabandyt įkalbint sau, ale kaip papasakotum kitam savo keistą patirtį. Pvz man – kai lendu miestan, rajonan jau paaštrintos būsenos iš visų pakampių pradeda lysti sielos draugai – “durniai” kuriuos esu sutikęs vasaros gatvėje, tai pat žmonės su vežimėliais ir t.t. Žinoma šitoje būsenoje smarkiai padaugėja klaidų, žmogus yra mažiau pastabus. Pvz aš pirkau iš ebay arbatos, ir su banko skaičiuokle susiskaičiavau kiek turėtų kainuot verčiant $ į €, ir suma neatitiko nuskaičiuotos. Aš jau visas patenkintas užsivedęs – bankai vagia!!!! O pasirodo ne į tą pusę konvertavau ir t.t.

Kodėl siūlau atsisakyti interneto? Nes realiai prietaisai veiks kažkiek kitaip, pastebėsit naujų dalykų juose ir tai gąsdins ir dar labiau užves, nes lyg matoma daugiau nei kitiems. Galit pvz sulaukti žinučių kurios po to dings, visokių errorsų ir t.t. ir viskas jungsis į keistą, tikriausiai klaidingo suvokimo voratinklį, matysit ryšius kur kiti jų nemato.

Knygų – ypač stiprių, siaubo, fantastikos, religinių geriau neskaityti, irgi galima dar labiau panirti į savo paties klaidingėjantį suvokimą.

Dar vienas labai svarbus dalykas – jei jaučiat kad pvz TV ar kažkas iš youtube kalba asmeniškai jums, būtinai darykit kažką (vaistai, arba jau kreiptis į specialistus KUO GREIČIAU)

Dar turiu pridėti, kad man sukontroliuoti šias būsenas pradėjo pavykti tik po daugel metų jų nesukontroliavimo, nors ir kaip norisi nepatekti į Vasaros g. Taigi jei jums dar nei karto nėra pavykę jų sukontroliuoti geriausia iškart kreiptis į Jus gydantį specialistą (poliklinika) arba iškart į ligoninę, geriau prarast kelias savaites laiko ten, nei prarasti visą laiką.

Manau padėtų ir ASMR, kol kas to neišbandžiau – bet manau veiktų. Arba rami muzika, geriausia klasikinė kad ir (bent man, rusų kultūros mylėtojui):
https://www.youtube.com/playlist?list=PLh81xyAxKN51MMSSIan4Ox9fUAlA8Ugxq
bet net ir tokia muzika gali nelabai raminti, nes bent man, neturinčiam muzikinės klausos, labai svarbūs žodžiai, o tokios būsenos žodžiai gali būt aštrūs kaip šefo peilis.

Padidėjęs nikotino poreikis irgi rodo blogėjančią būseną – atkreipkit dėmesį.

Jei jums atrodo, kad kažkas ar visi prieš jus susimokė tai ir aiškus signalas kad reikia imtis veiksmu (ne prieš susimokusius :). Taip, gali būt atveju kaip tikrai kažkas prieš jus susimokė, bet tam šansas labai mažas. Man irgi pradžioje atrodydavo, kad mano šeima manęs visiškai nesupranta, aš bandau jiems kažką aiškinti, bet neišaiškinu ir pykstu, o realiai rodomas pyktis – jei gyveni ne vienas – tiesus bilietas į Vasaros 5.

Jei esate dirbantis – imkit biuletenį ir į darbą neikit – jei eisit, Jūsų karjera gali ir baigtis.

Bandykit suprasti kas buvo katalizatorius Jūsų užaštrinimui. Daugel kartų man tai buvo THC marichuana ganja žolė, bet gali būti ir tiesiog teigiamas ar neigiamas stresas, nemiga, labai stiprios kultūros apraiškos (pvz koncertas, spektaklis[čia aš pats nežinau ar taip buvę kitiems, man buvę, nes dirbdavau su scena]). Katalizatorius gali būt net metų laikas – ypač pavasaris ir ruduo, bet ir žiema yra sunki. Jau nekalbant apie bet kokius haliucinogenus: Grybus, LSD, DMT, NBOME (prisiminkit – niekada nežinot ką gaunat, nebent tai grybai, bet dabar manau ir juos galima “pastiprinti”). Amfetaminas ir kiti stimuliatoriai irgi labai greit gali privesti iki tokios būsenos (gali užtekti ir vieno karto).

Dar vienas patarimas, daktarės Andrejauskienės (turbūt geriausia priklausomybių specialistės Lietuvoje): pabandykit pakramtyti cukraus grieždami jį tarp dantų. Nes cukraus trūkumas gali veikti labai neigiamai.
https://getpocket.com/explore/item/how-giving-up-refined-sugar-changed-my-brain

Pavyzdys muzikos kuri dar labiau užveda mane tokios būsenos:


Įdedu draugo vaistų menių, jis irgi serga jau senai:
ciklodolio dvi ryte, ir kventiapino su diazepamu vakare, plius cisordinolis kas dvi savaites.

Tik pradėjus sirgti dažniausiai užtenka vieno vaisto kasdien, arba mėnesinės injekcijos.

Labai sunku duoti patarimus, nes kiekvieno situacija individuali, vien vaistais tikriausiai nepavyks išgydyti šios ligos. Aš net nebepamenu tikslaus skaičiaus patekimų į vasaros gatvę. Straipsnis apie pagrindines mūsų psichiatrijos problemas:
http://www.bernardinai.lt/straipsnis/2019-10-10-psichikos-sveikatos-srities-deinstitucionalizacija-ir-su-ja-susije-issukiai-lietuvoje/177649

Jūsų akių teismui mano viena foto manipuliacija:

Jei turit komentarų būtinai susisiekit su manim!

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Mastodon